Kohila Vineer

Meist

Kohila Vineer OÜ on Latvijas Finieris kontserni tütarettevõte ja Raplamaa suurim tööandja, kes pakub tööd 220 inimesele. Kohila Vineer tagab pikaajalise koostöö kõigi huvirühmadega kogu väärtusahela ulatuses. Kasutame toorainena ainult Eestimaa kaske ja metsaomanikud võivad olla kindlad, et tarnitud puit töödeldakse RIGA-logoga kvaliteetseteks vineeritoodeteks. 

Kohila Vineeri suurim tehasehoone hõlmab 18 000 m2 ja tugineb Eestis valmistatud puidust kandekonstruktsioonidele. Tegu on riigi suurima puithoonega.

  • 1885Alexander Martin Lutheri tehas
  • 1940Tallinna Vineeri- ja Mööblikombinaat
  • 2011Kohila Vineer OÜ

Kohila Vineeri ajalugu

Meie lugu sai alguse üle 100 aasta tagasi. Kohila Vineer on kuulsa Lutheri mööbli- ja vineerivabriku järeltulija. 1885. aastal alustas Alexander Martin Luther esimesena Tsaari-Venemaal vineeritootmist ja 20. sajandi alguses sai tehasest Eesti suurim mööblitootja. 

Teise maailmasõja ajal ettevõte riigistati ja nimetati ümber Tallinna Vineeri- ja Mööblikombinaadiks. Sellisel kujul jätkus tootmine nõukogude aja lõpuni. 

Eesti iseseisvuse taastamise järel oli tehasel mitmeid omanikke. Ajalooline pööre toimus 2011. aastal, kui uueks omanikuks sai Euroopa suurimaid vineeritootjaid Lavtijas Finieris, kes asutas tütarettevõtte Kohila Vineer OÜ. 

Algasid ulatuslikud ümberehitustööd, mille käigus rajati spooni- ja vineeritootmisliin, uus ja modernne kontorihoone, puhkekeskus ning valmistoodangu ladu. Kõrgetasemelise tehnoloogiaga varustatud Kohila Vineer on üks arenenumaid vineeritehaseid maailmas.

Latvijas Finieris maailmas

Latvijas Finierise kontsern on maailma juhtiv kasevineeritoodete arendaja, tootja ja tarnija ning sellega seotud teenuste osutaja. See on rahvusvaheline ettevõte, kellel on tootmisüksused Lätis, Leedus, Eestis ja Soomes ning 12 täielikult enda omandis tootearendus- ja müügiettevõtet nii Euroopas kui ka väljaspool. 

Latvijas Finierise RIGA-kaubamärgiga tooteid müüakse rohkem kui 60 riigis, pakkudes klientidele tippkvaliteeti, hooldust ja kohandatud tehnoloogialahendusi.

GroupCreated with Sketch.